Soru Eki Veya Sözü Içeren Cümle Veya Sözlerin Sonuna Konur

Hadi öğrenelim

Soru Eki Veya Sözü Içeren Cümle Veya Sözlerin Sonuna Konur. Soru bildiren cümle veya sözlerin sonuna konur: Web • soru eki veya sözü içeren ve soru anlamı taşıyan cümle veya sözlerin sonuna konur.

RKÇE TEST 10 8. 1. Soru eki veya sözü içeren... Ortaokul Türkçe
RKÇE TEST 10 8. 1. Soru eki veya sözü içeren... Ortaokul Türkçe from kunduz.com

Cümleleri soru haline getirmek için, 'gördün' kelimesinin sonuna, 'mü' ekini getirdik. Soru bildiren ancak soru eki veya sözü içermeyen cümlelerin sonuna konur: Saatler geçtikçe yollara daha mahzun bir ıssızlık çöküyordu.

Web • Soru Eki Veya Sözü Içeren Cümle Veya Sözlerin Sonuna Konur.


Durumlar için kullanılır • soru bildiren. Bu yüzden cevap c şıkkı. Web • soru eki veya sözü içeren cümle veya sözlerin sonuna konur.

Ne Zaman Tükenecek Bu Yollar, Arabacı?


Web soru i̇şareti ( ? Soru eki veya soru bildiren cümlelerin sonuna. İnsan bu kadar yıllık evini bırakıp gider mi?

Soru Bildiren Ancak Soru Eki Veya Sözü Içermeyen Cümlelerin Sonuna.


Ne zaman tükenecek bu yollar, arabacı? (faruk nafiz çamlıbel) atatürk bana sordu: Web tamamlanmış cümlelerin sonuna konur.

Cümleleri Soru Haline Getirmek Için, 'Gördün' Kelimesinin Sonuna, 'Mü' Ekini Getirdik.


Web soru bildiren ancak soru eki veya sözü içermeyen cümlelerin sonuna soru işareti konur. Soru bildiren ancak soru eki veya sözü. Soru eki veya sözü içeren cümle veya sözlerin sonunda olmalıdır.

Soru Eki Veya Sözü Içeren Cümle Veya Sözlerin Sonuna Konur:


Soru eki veya sözü içeren cümle veya sözlerin sonuna konur: • bilinmeyen, kesin olmayan veya şüpheyle karşılanan yer, tarih vb. İşten ne zaman geleceğini söyledi mi?